Low carb forum

Low Carb,Dijete,Mesna,Atkins,Proteinska i ostali low carb programi

Početna stranicaPočetna stranica  FAQFAQ  PretražnikPretražnik  RegistracijaRegistracija  ČlanstvoČlanstvo  Korisničke grupeKorisničke grupe  Login  

Share | 

Eat Fat Get Thin

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Aqua
Administratorka
Administratorka

Female Broj postova : 56
Dijeta na kojoj sam: : Atkins/Indukcija
Registration date : 10.02.2008

PostajNaslov: Eat Fat Get Thin   ned vel 10, 2008 8:51 pm

Britanski lekar dr.Barry Groves i njegov program Eat Fat Get Thin.Zanimljivo je to da nije tako poznat kao Atkins ili Agatston.

On je kada se sam susreo sa povecanjem tezine i bezuspesnim redukcijskim dijetama sam krenuo na ovaj rezim.Vise o njemu i njegovom planu ishrane mozete procitati ovde http://www.second-opinions.co.uk/

Ukratko on preporucuje da se dnevno uzima 70% masti 20-25% proteina i 10-15%UH,sto bi za prosecnog coveka bilo oko 40-60gr UH,116 gr.masti i 75 gr.proteina.Naglasava da se ne preteruje ni sa proteinima vec da se uzima onoliko koliko je neophodno.Da se mast ne izbegava,da se ne gladuje ali niti da se preteruje.Treba jesti onoliko koliko ste gladni.Ugljeni hidrati treba da poticu na prvom mestu iz povrca(ne skrobnog) i mlecnih proizvoda,kostunjavog voca zatim iz ostalog voca i veoma malo ili nikako iz drugih namirnica.Nista nije zabranjeno ali ipak treba secer i skrob svesti na minimum ili najbolje izbaciti.Koristiti zivotinjske masti ili maslinovo ulje,puter ili kokosovo ulje.Rafinisane biljne masti nemaju UH ali su veoma nezdrave.

Bitna razlika izmedju ove i Atkinsove dijete:pojava ketona nije neophodna,cak je i nepozeljna.
[Vrh] Go down
Korisnički profil http://exyulowcarb.niceboards.net
marinass
Voli svratiti ovdje
Voli svratiti ovdje

Broj postova : 12
Registration date : 12.02.2008

PostajNaslov: Re: Eat Fat Get Thin   uto vel 12, 2008 12:40 pm

Dopada mi se ovo! Ne mogu naci programpo kome se sledi ova dijeta.
Dali se moze dobiti draft - program, barem za pocetnike? I gde ga eventualno naci ? Kakvi su efekti?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Aqua
Administratorka
Administratorka

Female Broj postova : 56
Dijeta na kojoj sam: : Atkins/Indukcija
Registration date : 10.02.2008

PostajNaslov: Re: Eat Fat Get Thin   uto vel 12, 2008 1:02 pm

Dobrodosla Marina Smile Evo koliko danas postavicu nesto vise o ovom programu.Ja sam na njemu i djeluje mi uspesno.Tek sam na pocetku,za 7 dana 1,5 kg.Jedem gotovo sve i zaista nemam osjecaj da sam na dijeti.

Voli svratiti ovdje
Voli svratiti ovdje

Broj postova : 12
Registration date : 12.02.2008

PostajNaslov: Re: Eat Fat Get Thin   uto vel 12, 2008 1:07 pm

Unapred hvala...... Problema se treba resavati (zajednicki je lakse)......
[Vrh] Go down
Korisnički profil
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Eat Fat Get Thin   

[Vrh] Go down

Eat Fat Get Thin
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.